Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünce DEAŞ Terör Örgütünün İlimizdeki eylem ve faaliyetlerinin tespit ve engellenmesi ile örgütün finans yapısının deşifre edilmesine yönelik projeli olarak yürütülen operasyonel çalışma kapsamında;
HAVALA yöntemi ile terör örgütüne para transferleri yaptıkları tespit edilen Irak uyruklu O.T.A.A – S.H.N.N ve S.B.M.M isimli şahıslar 20.05.2024 günü yakalanarak yapılan ikamet aramalarında;
ele geçirilerek şüpheliler hakkında 6415 Sayılı “Terörizmin Finansmanın Önlenmesi Kanuna Muhalefet suçu kapsamında adli işlem başlatılmıştır.
Tamamlanan işlemlerin ardından 22.05.2024 günü Tokat Adliyesine sevk edilen şahıslardan; S.H.N.N isimli şüpheli Adli Kontrol şartı ile serbest bırakılmış, diğer şüpheliler O.T.A.A ve S.B.M.M isimli şahıslar “Örgüt Üyeliği Ve Terörizmin Finansmanı Önlenmesi Hakkında Kanununa Muhalefet suçları Kapsamında” TUTUKLANARAK cezaevine teslim edilmiştir.
Tokat İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü olarak Terörizmin Finansmanın Önlenmesine yönelik mücadelemiz etkin bir şekilde artarak devam etmektedir.
0 Yorumlar