Turhal'da eğitim sendikası, Eyüpsultan'da özel bir lisenin müdürü İbrahim Oktugan'ın, okuldan atılmasından sorumlu tuttuğu yabancı uyruklu bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu öldürülmesine tepki gösterdi.
Eğitim-Bir-Sen Turhal İlçe Temsilciği üyesi öğretmenler ve diğer sendika üyeleri, derslere girmeyerek olayı protesto etti.
15 Temmuz Şehitler Parkı'nda toplanan sendika üyeleri adına basın açıklaması yapan Eğitim-Bir-Sen Turhal İlçe Temsilcisi Aydın Demir, son birkaç yılda yaşanan hadiselere bakıldığında şiddet olaylarının münferit eylemler olmaktan çıktığını, yaygın bir toplumsal sorun haline geldiğini söyledi.
0 Yorumlar