TURHAL’A YOZGATLI KAYMAKAM


 TURHAL’A YOZGATLI KAYMAKAM


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan kararname ile ilçemize atanan İzmir Urla Kaymakamı Murtaza Dayanç’ın Adana ili Sarıçam ilçesine geçici görevlendirme ile atanması sonrasından boşalan Turhal Kaymakamlığına ise son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Kırşehir Vali Yardımcılığı görevine atanan Turan Soğukoluk geçici görevlendirildi. Bundan sonraki süreçte Turhal Kaymakamlığı görevini yürütecek olan Turan Soğukoluk kimdir?


1985 yılında Yozgat’ın Akdağmadeni ilçesinde doğan Kaymakam Turan SOĞUKOLUK, 2008 yılında Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre Maliye Bakanlığında Gelir Uzmanı Yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra 2010 yılında Yozgat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etti.

 

Denizli Beyağaç ve Antalya Akseki ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Ankara Goethe Enstitüsünde Almanca eğitimin ardından bir yıl süren yurt dışı stajını Almanya’nın Hamburg kentinde tamamladı.

 

Yurt dışı stajının ardından Aksaray Güzelyurt İlçesinde Kaymakam vekilliği görevi yaptı. Kaymakam Soğukoluk sırasıyla Eskişehir Sarıcakaya ilçesi, Sinop Durağan ilçesi, Çorum Boğazkale ilçesi, Diyarbakır Hani ilçesi ve Hani Belediye Başkan Vekilliği, Denizli Çivril İlçesi kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Son olarak Kırşehir Vali Yardımcılığı görevini yürütürken İçişleri Bakanlığı tarafından geçici görevle Turhal Kaymakamlığına atandı.


Turhal Kaymakamlığına Turan Soğukoluk, Ali Gökay’dan sonra atanan ikinci Yozgatlı kaymakam oldu.

Yorum Gönder

0 Yorumlar