19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ TÖRENLE KUTLANDI19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Turhal'da tören düzenlendi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törende Turhal Kaymakam Vekili Mehmet Ali Akyüz, Turhal Belediye Başkan Yardımcısı Selim Kul, Muharip Gaziler Derneği Turhal Şube Başkanı Abdurrahman Ergin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Muharip Gaziler Derneği Turhal Şube Başkanı Abdurrahman Ergin, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Ergin, konuşmasında 19 Eylül'ün tüm gaziler için şeref günü olduğunu belirterek, "Gazilik ömür boyu taşınacak ve torunlarımıza aktarılabilecek bir şeref olmakla birlikte cumhuriyetimizin de temel taşıdır. Şehit ve gazi, toprağı vatan, insanı ulus yapan yüksek manevi değerlerdir." dedi.

Törene, Cumhuriyet Başsavcısı Lütfullah Topuk, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Yüzbaşı Burak Dügeroğlu, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Taştan, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 

Yorum Gönder

0 Yorumlar