RATEM'den Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy ziyaret


 

RATEM heyeti, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri ERSOY ile toplantı gerçekleştirdi.            RATEM tarafından yapılan açıklamada; "Başkan Yardımcımız Banu GENÇ, Genel Saymanımız Zafer BEYAZ, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Tülay ARSAL ve İsmail ADIYAMAN’ dan oluşan RATEM heyeti olarak Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri ERSOY ile gerçekleştirdiğimiz toplantıya, RTÜK Başkanımız Sayın Ebubekir ŞAHİN de katılmışlardır. Sayın Bakanımıza, RADYOSFER çalışmalarımız hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra Yerel Radyolarımızın altından kalkamadıkları Telif, Enerji ve Genel giderlerinin karşılayabilmelerinin tek çözümünün Ulusal Reklam pastasında pay almak olduğunu ancak Ulusal ve Uluslararası reklam veren firmalardan reklam alabilmek için de ÖLÇÜMLEME ve ADEX(Raporlama) nin zorunlu olduğunu, ÖLÇÜMLEME’ye RTÜK Başkanımızın da desteğiyle başlandığını, kısa süre içerisinde ADEX(Raporlama)’i de çözmek üzere olduğumuzu, RATEM Bilişim AŞ üzerinden de REKLAM PAZARLAMA faaliyetlerine başladığımızın bilgisini verdik. Ayrıca Kendilerinden, Yerel Uydu ve Karasal Televizyonlarımızın Ölçümleme ve Adex lerinin de çözmemizde Bizlere destek olmalarını talep ettik. Sayın Bakanımız ve RTÜK Başkanımız önemli gelişmelerden dolayı memnuniyetlerini dile getirerek gerekli desteği vereceklerini beyan ettiler. Sayın Bakanımıza daha önceki toplantılarımızda da iletmiş olduğumuz taleplerimizi tekrar gündeme getirdik, *Kamu Spotlarının bedeli karşılığında yayınlanması, *Reklam kuşak sürelerinin artırılması, Bu iki konu ile ilgili, Sayın RTÜK Başkanımız, ‘bu iki talebinizin de içinde bulunduğu 10’a yakın düzenleme üzerinde çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

*Kültür ve Turizm Bakanlığı ve bağlı Kurumlarının reklam tanıtım bütçelerinden Yerel Radyo Televizyonlarda kullanılmak üzere RATEM BİLİŞİM AŞ pay ayrılması,
*Ankara’da da kurmayı planladığımız RADYO/TV Stüdyosu için yer tahsisi,
Sayın Bakanımız, Bu iki konu ile ilgili de çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Bakanlığın bu sene Haziran ayında yapmayı planladığı CONTENT İSTANBUL projesi ile İstanbul’u Dünya’da dizi film merkezi haline getirmeyi ve bu organizasyonu her yıl yapmayı planladıkları söyledi.
RATEM olarak bu organizasyonu, aynı içerikle 2012 yılından beri İFTV adıyla gerçekleştirdiğimizi, Bu içeriğin Patentinin de bir telif kuruluşu olan RATEM’e ait olduğunu, ABU(Asya Pasifik Yayıncılar Birliği, IBC(Avrupa yayıncılar Birliği) ,ASBU(Arap Yayıncılar Birliği) ve NAB(Amerika Yayıncılar Birliği) ile Üyelik ve İşbirlikleri olduğunu IFTV organizasyonlarını yaparken de bu Birliklerle işbirlikleri yaptığımızı dile getirdik" ifadelerine yer verildi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar