Bakan Ersoy, “Yerel Medyanın Yanındayız” Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “Yerel medyanın geleceği ve yeni iletişim teknolojileri” çalıştayının açılış programına katıldı. Bakan Ersoy, burada yaptığı konuşmada, Kültür ve Turizm Bakanlığının yerel medyanın dijital dönüşümünde her zaman yanlarında olacağını ifade ederek, “Bizler yerel medyamızın çağı yakalayan bir anlayışla Varlığını idame ettirmesi gerektiğini biliyoruz. Etkili çözüm yollarını bulacağız.” ifadesini kullandı.

Bakan Ersoy, şunları kaydetti: “Dünya çok büyük bir dönüşüm yaşıyor. Bu dönüşüm neredeyse insanlık tarihinin en önemli dönüşümlerinden bir tanesi olarak nitelendiriliyor. Teknoloji alanında yaşanan bu değişimle ihtiyaçlar ve beklentiler değişiyor. Gündelik hayat pratiklerinden iş hayatımızdaki düzene kadar tüm alışkanlıklarımızı yeniden şekillendiren pandemi ile dijital dönüşüm hızının arttığını görüyoruz.

Bu dönüşümden en çok etkilenen sektörlerinde başında ise medya geliyor. Bugün geleneksel medya, mecra ve uygulamaları dijitalleşme karşısında çok önemli bir sınav veriyor. Gerçek haber, nitelikli içerik ve anlık bilgiye erişim kanallarını gözden geçirdiğimizde dijital imkânların genişlediğini görebiliyoruz. Ekonomi ve eğitim kalemlerinden sonra yapay zekâ teknolojilerinden en çok etkilenecek olan 3’üncü sektör geleneksel medyanın bundan sonraki serüveni hepimizi yakinen ilgilendiriyor. Yerel medyanın bu dönüşüm karşısındaki duruşu üzerinde ayrıca düşünülen başlıklardan birisi olarak duruyor. Yeni teknolojik çağa ayak uydurabilecek enerjiyi, dinanizmi kaybetmeden yerel medyada dönüşüm için çalışmaya devam etmeliyiz. Bu anlayış ve doğrultuda bakanlık olarak yanınızda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu demokrasimizin daha köklü bir 


Yorum Gönder

0 Yorumlar