Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı


 Vali Dr. Ozan Balcı’nın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı

08.01.2021
Vali Dr. Ozan Balcı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Vali Dr. Ozan Balcı, mesajında şunları kaydetti.

“Ülkemizde, gazetecilere sosyal ve ekonomik haklar sağlayan ve Türk basınında bir dönüm noktası olan 212 sayılı yasanın 10 Ocak 1961 yılında kabul edilmesiyle birlikte, her yıl 10 Ocak tarihi “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kutlanmaktadır.

İnsanı merkeze alan medeniyet anlayışımızın en önemli düsturlarından olan çağdaş demokrasinin tüm kuralları ve kurumlarıyla yerleşmesinin etkin göstergelerinden biriside iyi işleyen bir medya yapısıyla mümkündür.
Medyanın verimli çalışması gerek ifade özgürlüğünün temini, gerek vatandaşlarımızın sesinin doğru yansıtılması bakımından hayati önem taşımaktadır. Bundan dolayı gazetecilik, içinde bulunduğumuz teknoloji ve iletişim çağının en önemli mesleklerinden biridir.

Toplumların temel ihtiyaçlarından olan basın, sadece haber alma hakkının temsilcisi değil aynı zamanda bireylerin hak ve hürriyetlerini korumada, kamuoyunu bilinçlendirmede, huzur ve güven ortamını güçlendirmede, kültürel etkileşimi sağlamada ve ortak bir anlayış oluşturmada önemli bir misyon üstlenmektedir.

Gazeteciler, aynı zamanda kamu adına denetim görevi yapmaktadır. Kamu hizmetlerinin daha iyi, verimli ve etkin yürüyebilmesi açısından bu denetim görevini de çok önemli buluyorum. Tokat’ta bu anlamda büyük bir başarı olduğunu görüyorum. 

Bu önemli misyonu üstlenen, zor şartlarda mesai mefhumu gözetmeksizin fedakârca çalışmalarını sürdüren, işine emek ve gönül veren tüm basın mensuplarımıza sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu uzun bir meslek yaşamı diliyor, basın mensuplarımızın '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, görevleri esnasında hayatlarını kaybeden bütün gazetecilerimizi rahmetle anıyor, çalışan gazetecilerimize sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”
 

Yorum Gönder

0 Yorumlar