BAŞKAN EROĞLU: “SEVGİDE ÖZGÜR, SAYGIDA MECBURUZ”


BAŞKAN EROĞLU: “SEVGİDE ÖZGÜR, SAYGIDA MECBURUZ”

Tokat Merkezde araç ve yaya trafiğinin yoğun olarak bulunduğu bölgelerde yaya çizgisi yenileme çalışması gerçekleştirildi.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nun talimatlarıyla şehir merkezinde trafiğin yoğun olduğu bölgelerde araç ve yaya trafiğinin daha sağlıklı işlemesinde ve oluşabilecek kazaların önüne geçilmesinde büyük önem arz eden yaya geçitleri yenilenerek görünür hale getirildi.

“ÖNCE İNSAN, ÖNCE YAYA GÜVENLİĞİ”

Tokat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Servisince yapılan çalışmaların şehrin çeşitli bölgelerinde devam edeceğini belirten Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, “Yayaların ve sürücülerin daha düzenli ve güvenli bir trafik akışı içerisinde olmaları için yaya geçidi çizgileri çok önemli.

Sevgide özgür, saygıda mecburuz. Cemil Meriç’in de dediği gibi; “Medeniyet, insan şahsiyetine duyulan saygıdır.” Bizler de bu düsturdan hareketle şehrimizin önemli noktalarında "Önce Yaya" ikonları çizilerek boyamıştık. Deforme olan yaya çizgilerimiz yenileniyor. “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyası çerçevesinde çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Lütfen trafik kurallarına uyalım ve trafikte birbirimize saygımızı gösterelim” dedi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar