KAYSERİ ŞEKER KORONA VİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEMLERİNİ ALDI
KAYSERİ ŞEKER KORONA VİRÜSÜNE KARŞI ÖNLEMLERİNİ ALDI
TÜM BİRİMLER DEZENFEKTE EDİLDİ VE ÇALIŞANLAR BİLGİLENDİRİLDİ
Çin’in Vuhan kentinden dünyaya yayılan ve en son ülkemizde de görülen Korona virüsüne karşı önlem almak için Kayseri Şeker’de geniş çaplı bir dezenfeksiyon çalışması başlatıldı.Çalışma kapsamında tüm çalışma ofisleri ile lojmanlar dezenfekte edilirken, çalışanlara ve ailelerine virüsten korunma yolları hakkında çeşitli bilgiler verildi.
Kayseri Şeker İşyeri Hekimi Dr. Ümit Öcalan ile İş Sağlığı veGüvenliği Ekibi tarafından birimler sırayla ziyaret edilerek,Koronavirüstenkorunma yöntemleri hakkında çalışanlar bilgilendirilirken, İşyeri Hekimi Dr. Ümit Öcalan da çalışanlara sık sık el yıkamaları, düzenli beslenmeleri ve toplum içerisinde uyulması gereken kurallar hakkında detaylı açıklamalar yaptı. Ayrıca birimlere el dezenfektanı dağıtılırken, mesai saatleri sonrası Kayseri Şeker Park Bahçe Birimi çalışanları tarafından tüm birimler, lojmanlar, fabrikaya toplu personel taşıyan tüm servis araçları ile otomobiller de korona virüse önlem amacıyla dezenfekte edildi.
Dezenfekte çalışmaları, Boğazlıyan Şeker’de de ara verilmeden yürütülüyor. Çalışanlara İş yeri Hekimi Erhan Yıldız tarafından hijyen kuralları ve virüsten korunma yolları hakkında bilgilendirme yapılırken, tüm birimler ve çalışanların sık kullandığı alanlardezenfekte edildi.
Lojmanlarda yaşayan aileler ve çocuklar, yapılan bu çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirirken, alınması gereken önlemler ve hijyen kuralları hakkında yapılan bilgilendirmenin, kendileri ve toplum sağlığı noktasında hayati öneme sahip olduğunu ifade ettiler.
Hijyen çalışmaları sırasında Park Bahçe birimi çalışanlarından Nazım Aslan’ın farklı lisanlarda ilaç içeriğine ilişkin tanıtım yapması, çalışanlara motivasyon kaynağı oldu. Aslan, Korona virüs ve korunma yolları hakkında Kayseri halkını kendi üslubuncabilgilendirerek, arkadaşlarına moral verdi.

Yorum Gönder

0 Yorumlar