BAŞKAN EROĞLU: MİLLETTEN BAŞKA GÜÇ TANIMIYORUZ

BAŞKAN EROĞLU: MİLLETTEN BAŞKA GÜÇ TANIMIYORUZ
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu Mecliste yaşanan had bildirme olayı ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Başkan Eroğlu yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Değerli basın mensupları geçtiğimiz günlerde TBMM’de acı ve bir o kadar da düşündürücü bir olaya şahit olduk. Chp grup Başkan vekili Engin Özkoç tarafından Ak Parti Grup Başkan Vekili, Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin hanımefendiye yönelik “Bu kadına haddini bildirin” sözleri ile çirkin bir saldırı gerçekleşti. Haliyle 28 Şubat garabetini iliklerine kadar yaşamış bir neslin temsilcisi Milletvekilimiz Özlem Zengin o tramvayı tetikleyen sözler karşısında, Milletimizin Gazi Meclisinde tarihi ve tüm hanımefendi kardeşlerimizin acılarına tercüman olan harika bir konuşma yaptı. Bu milletin öz evlatlarına baskı ve travma yaşatan, Üstad Necip Fazıl’ın dizeleri ile “Öz yurdunda garipsin, öz vatanında parya” durumuna sokan CHP’nin 28 şubat kafa yapısını kınıyorum. Kendilerini takiyye yapmayı bırakıp milletimizin değer yargıları ile barışmaya davet ediyorum.
Tarihe tanıklık eden konuşması ile Aziz Milletimizin vicdanının sesi olan Tokat Milletvekilimiz Özlem Zengin hanımefendiyi tebrik ediyorum.
Sayın Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği gibi “Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Bize had bildirecek tek yer Aziz Milletimizin ta kendisidir. Bundan başka güçte tanımıyoruz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar