Turhal TSO, akredite oda unvanını yeniden tescilledi..

Turhal TSO, akredite oda unvanını yeniden tescilledi...
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Akreditasyon Sertifika Töreni, Ankara'da yapıldı. Turhal Ticaret ve Sanayi Odası Akreditasyon Töreninde "5 Yıldızlı" Hizmet üreten oda olarak ikinci defa belgesini aldı.
Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından sisteme dahil edilen akredite odalar arasına 2015 yılında katılırken, 2018 yılı denetimleri sonucunda ikinci defa akredite oda unvanını elde edip, başarısını yeniden tescilledi.
2018 yılı Aralık ay'ında Türk Loydu Yönetim Sistemleri Denetim uzmanları tarafından yapılan denetim sonucunda, sahibi olduğu ISO 9001:2008 belgesini, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi ile güncelleyen Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Akreditasyon Belge yenileme denetimini de başarıyla tamamlayarak 5 yıldızlı hizmet sunan oda unvanını yeniden tescillemiş, akredite oda belgesini yenilemeye hak kazanmıştı.
Turhal Ticaret ve Sanayi Odası'na akredite oda belgesi Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde düzenlenen tören ile verildi. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın da katıldığı törende Turhal Ticaret ve Sanayi Odası, Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz, oda Genel Sekreteri Alper Saygılı, Oda Akreditasyon sorumlusu Necdet İsenlik tarafından temsil edildi.
Törende konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Akreditasyon uygulamasıyla oda ve borsaların dünya standartlarına yükseldiklerini belgelediklerini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti: "Bu belgeyi biz vermiyoruz. Belgeyi ben versem 365 oda ve borsaya akreditasyon belgesi veririm, seçimleri de garanti ederiz. Belgeleri bağımsız bir kurum veriyor. Yani iltimas, torpil burada işlemiyor. Tüm dünyaya bizim sistemi ihraç edecek konuma geldik. Mesela Türk Cumhuriyetlerinden, 57 İslam ülkesinden talepler var. Oda ve borsa sistemimizi öğrenmek istiyorlar. Hatta kanunlarını hazırlamamızı istiyorlar, onları da hazırlıyoruz. Kıskançlık yaparak bilgileri kendimize saklamıyoruz. Bilgi ve deneyimlerimizi onlarla da paylaşmaya başladık. Hatta bizim sistemimizi yürürlüğe koyan ülkeler oldu."

Hisarcıklıoğlu, geçen sene 115 oda ve borsada akreditasyon denetimleri yapıldığını, bunlardan 103'ünün belgelerini yenileyebildiğini bildirdi. Hisarcıklıoğlu, "Belgeyi aldık, iş bitti yok. Onlar da kendilerini yeniliyorlar." dedi.

Hizmet kalitesini daha da artırmak için üyelerin ve firmaların taleplerinin toplanmasına devam edilmesi gerektiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Bizden daha fazla nasıl hizmet bekliyorlar, bunu görmemiz lazım. Camiamıza yakışan kalitede ve aktif çalışan kurumlar olmamız lazım. Bu camiaya hizmet, esasında milli bir görev. İnşallah hep birlikte camiamızı ve ülkemizi daha ileri noktalara taşıyacağız." diye konuştu.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen tören ile oda ve borsalara sertifikaları verildi. Turhal Ticaret ve Sanayi Odası'na sertifikası Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz tarafından Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Çenesiz'e verildi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar